- aktualizováno 4.8.2022 -
POZOR - Důležité upozornění - ohně se smí rozdělávat pouze v přenosných ohništích, centrální ohniště nebude, dřevo není k dispozici
Bitva na Mělníku aneb Desátá bitva Rytířů Mělnických - 6.8.2022

- kliknutím na obrázek se plakát otevře větší v novém okně -

- kliknutím na obrázek se mapka otevře větší v novém okně -
bod 1 označuje místo konání akce
GPS: 50°20'53.751"N, 14°28'10.197"EPROGRAM AKCE
DOPRAVNÍ INFORMACE
INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY TURNAJE


BITEVNÍ DVANÁCTERO ANEB KODEX BITVY NA MĚLNÍKU
NÁVŠTĚVNICKÉ SEDMERO ANEB KODEX NÁVŠTĚVNÍKA BITVY NA MĚLNÍKU


POZOR - Důležité upozornění - ohně se smí rozdělávat pouze v přenosných ohništích, centrální ohniště nebude, dřevo není k dispozici
Tak a máme tu již dvakráte odložený desátý ročník naší akce: "Bitva na Mělníku aneb Desátá bitva Rytířů Mělnických - 6.8.22", kterou opět pořádají Rytíři Mělničtí. Akce se jako v letech minulých koná v prostoru Hořínského parku. Kdo zde již byl, ví jak nádhernou kulisu nám na akci dělá i Zámek Mělník. Bude to akce ve stylu předchozích devíti ročníků.
Příběh letošní bitvy bude opět v duchu pohádkového (fantasy) příběhu. který bude vyprávěn tehdy ještě malému Janu Jidřichu Lucemburskému (mladšímu bratru krále Karla IV.). Dobově to bude těžko zařaditelné, opřeme se dějově a oděním o období gotiky, ale vzhledem k potřebám postav udatných trpaslíků a jim podobným bohatýrům, jsou vítáni i zástupci RS (vikingové). Jistě si páni vyznávající gotiku rádi poměří v bitvě své umění s pány vikingy.

Důležité upozornění se týká krytí hlavy. Bez přilby nebude nikdo vpuštěn do hlavních bojů, které by letos měly být opravdu velké. Jedinou vyjímku tvoří hlavní postavy příběhu.

Místem konání akce "Bitva na Mělníku aneb Desátá bitva Rytířů Mělnických - 6.8.2022" bude již po desáté v Hořínském parku u Mělníka. Výše je uveden odkaz na mapku a nebo použijte souřadnice GPS: 50°20'53.751"N, 14°28'10.197"E

Termín konání je od 5.8.2022 do 7.8.2022. V pátek 5.8.2022 bude nájezd šermířů. V sobotu 6.8.2022 dopoledne nácvik, ve 14:00 zahájení akce, odpoledne cca v 18:00 vlastní bitva. Cca v 15:00 bude uspořádán turnaj o věcné ceny (jako v letech minulých to budou klobásky, salámky, keramika z výtvarné dílny Kopretina a mělnická vína). V neděli 7.8.2022 balení, úklid a odjezd do vašich domovů.

Vlastní program celé akce pro návštěvníky bude od 6.8.2022 14:00 do 6.8.2022 22:00

Jakékoliv dotazy ohledně zbrojí, zbraní v případě vašich nejasností konzultovány. Pokud budete váhat, tak nám pošlete maila s fotkou a my vám rádi řekneme jestli je to ok či nikolivěk. Stánkaři, kteří se budou této akce účastnit se musí povinně nahlásit buď na e-mail: petr@rytirimelnicti.cz nebo martina@rytirimelnicti.cz, nebo telefonicky na telefony 724 658 955 (Petr), 724 658 954 (Martina).

Obsahem bitvy bude vyprávění příběhu malému Janu Jindřichu Lucemburskému o dobách kdy kdy bojovali nejen rytíři proti hordám nájezdníků, ale i proti silám, které nejsou z tohoto světa. Bude to vleklý a nelítostný boj na obranu vojenského ležení, pod svahy Mělníka na soutoku dvou nějvětších řek Labe a Vltavy. Jak těžký boj to bude nejen proti pozemskému nepříteli? To jsou otázky, na které Vám odpoví letošní příběh Bitvy na Mělníku. Pro podporu svých bojovníků, neváhejte vzít sebou píšťaly, hákovnice a děla. Ať Vaše zástavy a korouhve vlají nad Vašimi bojovníky, aby aspoň praporečníci co možná přežijí tento nelítostný boj ... připomenou Vás všechny kdo letos pod Mělníkem padnete a zetlíte na bojišti.

Zázemí pro vás účastníky bitvy se snažíme udělat minimálně ve stylu bitev, které jsme pořádali dříve. Ve stručnosti lze jen říci, že na vás čeká slušně velký plac pro dobové stany (bubliny a jiné nedobové stany budou separovány mimo historické stany). Parkování pro vaše ocelové oře (účastníků bitvy nikoliv návštěvníků) je také zajištěno. Sociální zařízení (toalety, pitná voda). Nesmíme zapomenout uvést, že na vás kdo budete v sobotu na nácviku poukázka na limonádu před bitvou a pivečko po bitvě. Je nutné dbát na pitný režim ;-)

Co s sebou? Pláty, kroužky, prošívky, ale i hadráři si najdou své místo. Meče, sekery, palcáty, palné (píšťaly, hákovnice, děla, varhany), dřevcové zbraně také (ale budou redukovány, kdyby měly narušit chod děje a scénáře), luky, kuše ... no prostě si vezměte s čím se vám nejlépe bojuje, tak aby jste pobavili diváka, sebe, ale nezabili své soupeře ;o)

Chcete-li se bitvy zúčastnit a nebo máte nějaké dotazy, pošlete nám e-mail na petr@rytirimelnicti.cz nebo martina@rytirimelnicti.cz. Sdělte nám jméno skupiny, nebo aspoň zástupce, když přijedete jako jednotlivci, kontakt na vás (e-mail popř. telef.číslo) a počet účastníků akce (šermující, střílející, lukostřelci, nebojující do bitvy (vesničani a pod.) a doprovod).

Stánkaři pokud se rozhodnete přijet na tuto akci, pošlete nám e-mail na petr@rytirimelnicti.cz nebo martina@rytirimelnicti.cz, kde nám popíšete co a s čím máte za stánek. My vás obratem budeme informovat, zda je vaše nabídka pro nás akceptovatelná, či nikoliv. Vítaná jsou dobová řemesla. Vzhled stánku musí být rovněž dobový, rovněž tak kostým obsluhy v něm.Rytíři Mělničtí si vás dovolují přátelsky pozvat na tuto akci. Budeme se těšit na ty, které již známe a další, které poznáme.
Partneři, kteří tuto akci podporují, bez kterých by to nešlo, kterým tímto děkujeme:Energotrans, a. s. - Hlavní partner akce

město Mělník - Hlavní partner akce

Uzeniny Beta - Stálý partner akce

Mělnické vinařství Kraus - Stálý partner akce

Draco Ardens - Stálý partner akce

MEKUC - Mělnické kulturní centrum, o.p.s. - Mediální partner akce

MEKUL - Mělnické kulturní léto (červen - září 2019) - Mediální partner akce

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

(c) 2022