- aktualizováno 28.7.2016 -
Bitva na Mělníku aneb Šestá bitva Rytířů Mělnických - 6.8.2016

- kliknutím na obrázek se plakát otevře větší v novém okně -

- kliknutím na obrázek se mapka otevře větší v novém okně -
bod A označuje místo konání akce
GPS: 50°20'53.751"N, 14°28'10.197"EPROGRAM AKCE
DOPRAVNÍ INFORMACE
INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY TURNAJE


BITEVNÍ DVANÁCTERO ANEB KODEX BITVY NA MĚLNÍKU
NÁVŠTĚVNICKÉ SEDMERO ANEB KODEX NÁVŠTĚVNÍKA BITVY NA MĚLNÍKU
Tak a máme tu již šestý ročník naší akce: "Bitva na Mělníku aneb Šestá bitva Rytířů Mělnických - 6.8.2016", kterou opět pořádají Rytíři Mělničtí. Akce se jako v letech minulých koná v prostoru Hořínského parku. Kdo zde již byl, ví jak nádhernou kulisu nám na akci dělá i Zámek Mělník. Bude to akce ve stylu předchozích pěti ročníků. Informace ke scénáři a programu akce bude postupně aktualizovat a doplňovat. Příběh letošní bitvy bude v duchu pohádkového (fantasy) příběhu. Dobově to bude těžko zařaditelné, opřeme se dějově a oděním o období gotiky, ale vzhledem k potřebám postav udatných trpaslíků, kteří budou na straně čarodějnice, jsou vítáni i zástupci RS (vikingové). Jistě si páni vyznávající gotiku rádi poměří v bitvě své umění s pány vikingy.

Důležité upozornění se týká krytí hlavy. Bez přilby nebude nikdo vpuštěn do hlavních bojů, které by letos měly být opravdu velké. Jedinou vyjímku tvoří hlavní postavy příběhu.

Místem konání akce "Bitva na Mělníku aneb Šestá bitva Rytířů Mělnických - 6.8.2016" bude již po šesté v Hořínském parku u Mělníka. Výše je uveden odkaz na mapku a nebo použijte souřadnice GPS: 50°20'53.751"N, 14°28'10.197"E

Termín konání je od 5.8.2015 do 7.8.2015. V pátek 5.8.2015 bude nájezd šermířů. V sobotu 6.8.2015 dopoledne nácvik, ve 13:00 zahájení akce, odpoledne cca v 16:00 vlastní bitva. Cca ve 14:00 bude uspořádán turnaj o věcné ceny. V neděli 7.8.2015 balení, úklid a odjezd do vašich domovů.

Vlastní program celé akce pro návštěvníky bude od 6.8.2015 13:00 do 6.8.2015 22:00

Jakékoliv dotazy ohledně zbrojí, zbraní v případě vašich nejasností konzultovány. Pokud budete váhat, tak nám pošlete maila s fotkou a my vám rádi řekneme jestli je to ok či nikolivěk. Stánkaři, kteří se budou této akce účastnit se musí povinně nahlásit buď na e-mail: petr@rytirimelnicti.cz nebo martina@rytirimelnicti.cz, nebo telefonicky na telefony 724 658 955 (Petr), 724 658 954 (Martina).

Obsahem bitvy bude boj mezi dvěmi znepřátelenými vojsky (sokové v lásce a moci), dále mezi silou magie čarodějnice, jejích udatných trpaslíků, démona, nekromancera a tlupy nemrtvých. V brzké době zde bude přiložena stručná dějová linie, bitevní scénář bude k dispozici hlavním a vedlejším postavám či zájemcům na vyžádání.

Zázemí pro vás účastníky bitvy se snažíme udělat minimálně ve stylu bitev, které jsme pořádali dříve. Ve stručnosti lze jen říci, že na vás čeká slušně velký plac pro dobové stany (bubliny a jiné nedobové stany budou separovány mimo historické stany). Parkování pro vaše ocelové oře (účastníků bitvy nikoliv návštěvníků) je také zajištěno. Sociální zařízení (toalety, pitná voda) také, uvažujeme dokonce i o sprše. Nesmíme zapomenout uvést, že na vás čeká oběd (pravděpodobně to bude tradiční Mautinčin gulášek co většinou vždy zmizel do posledního sousta ;o))

Co s sebou? Pláty, kroužky, prošívky, ale i hadráři si najdou své místo. Meče, sekery, palcáty, palné (píšťaly, hákovnice, děla, varhany - uvidíme dle finální podoby scénáře), dřevcové zbraně také, luky, kuše ... no prostě si vezměte s čím se vám nejlépe bojuje, tak aby jste pobavili diváka, sebe, ale nezabili soupeře ;o)

Chcete-li se bitvy zúčastnit a nebo máte nějaké dotazy, pošlete nám e-mail na petr@rytirimelnicti.cz nebo martina@rytirimelnicti.cz. Sdělte nám jméno skupiny, nebo aspoň zástupce, když přijedete jako jednotlivci, kontakt na vás (e-mail popř. telef.číslo) a počet účastníků akce (šermující, střílející, lukostřelci, nebojující do bitvy (vesničani a pod.) a doprovod).

Nabízíme vám i prostor pro veřejnou prezentaci vašeho šermu (zakonponování do odpoledního programu) za úhradu (cesťák + odměna dle dohody)

Stánkaři pokud se rozhodnete přijet na tuto akci, pošlete nám e-mail na petr@rytirimelnicti.cz nebo martina@rytirimelnicti.cz, kde nám popíšete co a s čím máte za stánek. My vás obratem budeme informovat, zda je vaše nabídka pro nás akceptovatelná, či nikoliv. Vítaná jsou dobová řemesla. Vzhled stánku musí být rovněž dobový, rovněž tak kostým obsluhy v něm.Rytíři Mělničtí si vás dovolují přátelsky pozvat na tuto akci. Budeme se těšit na ty, které již známe a další, které poznáme.
Partneři, kteří tuto akci podporují, bez kterých by to nešlo, kterým tímto děkujeme:NADACE ČEZ - Generální partner akceměsto Mělník - Generální partner akceStředočeský kraj - Hlavní partner akceSTATECH, s.r.o. - Hlavní partner akcePila STAR - Stálý partner akce
Uzeniny Beta - Stálý partner akceMělnické vinařství Kraus - Stálý partner akceDraco Ardens - Stálý partner akceMichal Stavby - Nový partner akceMEKUC - Mělnické kulturní centrum, o.p.s. - Mediální partner akceMEKUL - Mělnické kulturní léto (červen - září 2016) - Mediální partner akce(c)